עורך דין צבי זף דיני משפחה וירושה

נייד: 050-7761524

משרד: 03-613-2339

מגדל ב.ס.ר. 4, רח’ מצדה 7 בני ברק

נייד: 050-7761524

משרד: 03-613-2339

מגדל ב.ס.ר. 4

רח’ מצדה 7 בני ברק

מזונות

למשרדנו התמחות מיוחדת בכל הקשור לדיני מזונות.
אם נתבעתם לשלם מזונות או אם ברצונכם להגיש תביעה בנושא מזונות או לקבל מידע וייעוץ מקצועי בתחום, צרו קשר עם משרדנו עוד היום ותקבלו את המידע והייעוץ המדויקים והעדכניים ביותר.

התקשרו עכשיו: 03-6132339

מזונות

כידוע, אין קיום בלי מזונות. מדובר בנושא נרחב מאד ורגיש מאד. דיני המזונות הינם דינים מורכבים ומרתקים, ובעת האחרונה אף זוכים לחידושים בהלכותיהם ע”י בית המשפט העליון. כך או כך, מדובר בתחום סבוך אשר מצריך ידע רב, ומשרדנו עוסק בנושא זה שנים רבות.

ככלל, יש להודות על האמת: חוקי המזונות במדינות מערביות נועדו למנוע מצבים בהם ילדים קטינים יסתובבו ברחובות רעבים וללא קורת גג. כך, באים דיני המזונות לדאוג לכך שההורים יהיו מחויבים בנשיאה בצרכיהם ההכרחיים של ילדיהם כמו כאן אספקת קורת גג, חינוך ושירותי רפואה.

אם מדברים על מזונות בהקשר של הליכי גירושין, נהוג לדבר על תשלום מזונות הילדים. אולם בל נשכח שחוקי המזונות מכסים גם מזונות של בן או בת זוג, ולפעמים גם בני משפחה אחרים. סוג המזונות הנפוץ ביותר אחרי מזונות ילדים הוא מזונות אשה, אשר הינו נושא טעון ונפיץ כשלעצמו.

אבות רבים שואלים בתחילת הליכי גירושין בדאגה, כמה מזונות אחוייב לשלם עבור ילדיי? התשובה לכך היא כי אין תשובה חד משמעית, אין “מחירון” אשר קובע עלות של כל ילד, וכל מקרה נשקל לגופו. כיום עם צאתן של ההלכות החדשות פרי מדרשו של ביהמ”ש העליון, חלה רפורמה בדיני המזונות ובניגוד לעבר שאז רוב הנטל היה נופל על כתפי האב, היום הנטל בדרך כלל מחולק כל כתפי שני ההורים, כאשר מה שבוחנים בעיקר הוא את יחס ההכנסה הפנויה של כל הורה כמו גם את יחסי זמני השהות של הילדים בבית כל הורה, כלומר בוחנים כמה לילות בשבוע מבלה ילד בבית אביו ובבית אימו, ובשקלול הנתונים גוזרים את סכום המזונות.

מה שחשוב לזכור הוא כאמור שכל מקרה נבחן לגופו, ועד כמה שזה נשמע מוזר, לעיתים אצל משפחות שונות יחייבו בסכום מזונות שונה. כך למשל אצל משפחות יהודיות יהיה הבדל במזונות של ילד מעל גיל 6 מול ילד בגיל פחות מ 6. בני דתות אחרות יזכו למזונות בסכומים אחרים וכיו”ב. אם בכך לא די, רק לאחרונה נפרץ הסכר אשר מאפשר גם לבתי דין רבניים לפסוק מזונות, וכיום קיים הבדל משמעותי בין מזונות שפוסק בית דין רבני לבין מזונות שפוסק בית משפט למשפחה.

למשרדנו כאמור התמחות מיוחדת בכל נושאי המזונות,
לרבות תכנון אסטרטגי לאיזו ערכאה יש להגיש את תביעת המזונות,
בקשה למזונות כחלק משימור מצב קיים,
תביעה למזונות מן העיזבון,
תביעת מזונות לילדים מעל גיל 18
ותביעה למזונות עבור בגירים אשר זקוקים לאפוטרופוס,
ואספקטים רבים ונוספים של תחום רגיש זה.

אין לשכוח את העובדה כי פסיקת מזונות איננה אף פעם “סוף פסוק” וקיימת אפשרות להגיש תביעות להגדלת המזונות או הקטנתם, בהתקיים שינוי נסיבות מהותי אצל הצדדים או ילדיהם.

מאחר וחיוב מזונות הוא חיוב קשיח הנפסק למשך שנים ארוכות, מומלץ מאד לקבל ייעוץ מדוייק בסוגייה במקרה הקונקרטי של כל אדם.

מזונות

נתבעתם לשלם מזונות? ברצונכם להגיש תביעה בנושא מזונות?
מעוניינים במידע וייעוץ מקצועי בתחום?
צרו קשר עם משרדנו עוד היום ותקבלו את המידע והייעוץ המדויקים והעדכניים ביותר.

מידע חשוב בנוגע למזונות

מזונות

מהפיכה בתחום המזונות לאחרונה נפסק, כי אם שדרשה…

בתי המשפט למשפחה מפחיתים מזונות!

סוגיית המזונות במצב של משמורת משותפת עולה שוב…

זקוקים לסיוע? יש לכם שאלות?
צרו עמנו קשר עוד היום ונשמח לסייע.

זקוקים לסיוע? יש לכם שאלות?
צרו עמנו קשר עוד היום ונשמח לסייע.