להלן מספר עצות מעשיות למי שנקלע להליך גירושין או לסכסוך עם בן/בת זוגו.

הליך גירושין עלול להיות מבלבל מאד ולגרום ל"רעידת אדמה" בחיים של אדם, למשל בין היתר אם גבר מגלה שאשתו מנהלת רומן עם אחר, או אשה מגלה שבעלה מבקש לסיים קשר של נישואין באופן פתאומי וכיו"ב. במקרים כאלו חשוב מאד להתייעץ עם איש מקצוע לאורך כל הדרך, כי הדרך עצמה עלולה להיות מלאה מהמורות שיש בהן כדי להפר את שלוות החיים של שני בניה הזוג.

חשוב מאד להקפיד על מספר כללים על מנת להימנע מנזק בלתי הפיך. יש לזכור כי תקופת הגירושין עלולה להיות תקופה קשה רגשית, נפשית וכלכלית, ומומלץ מאד מעבר לאנשי מקצוע להקיף עצמכם באנשים תומכים שניתן לשאוב מהם עידוד.

הנה הכללים המומלצים:

קרובים, חברים או מכרים שהיו מעורבים בהליכי גירושין נוהגים לתת עצות המבוססות על נסיונם האישי. עצות אלה אינן מתאימות בהכרח לנסיבות שלך. נקיטת הליך כלשהו על סמך עצות של "יודעי דבר" עלולה לגרום נזק.

לפני הליכים משמעותיים ומכריעים בחייך חשוב לקבל ייעוץ מקצועי אשר יעזור לך לכוון את צעדיך בתבונה, להגן על זכויותיך ולהבהיר את מצבך המשפטי. מתגרשים רבים אשר פועלים על דעת עצמם נאלצים לאחר מכם לבזבז משאבים יקרים מאד בתיקונים של מה שניתן היה למנוע מלכתחילה.

במקרה של אלימות, חשש לאלימות או איום באלימות, קיימים פתרונות רבים ומעשיים אולם יש צורך בידע כיצד לנקוט בהם באופן שיצליחו ובלי להינזק.

פניה לבנק ומתן הוראה כי כל חיוב בחשבון יבוצע רק בהסכמת שני השותפים לחשבון יכולה למנוע הסתבכות כספית מיותרת, למנוע הברחת כספים ולמנוע בעיות כספיות שקשה אח"כ להתמודד איתן.

צריך לזכור שהמשבר הוא ביניכם בלבד. הילדים הם הנפגעים העיקריים מהליך גירושין וככל שיהיו רחוקים ממוקד העימות ביניכם כך יהנזק יהיה קטן יותר.

רצוי להימנע מלספר על צעדיך בטרם פנית לקבלת ייעוץ משפטי והגשת תביעות בערכאות המשפטיות השונות. שמירה על חשאיות חיונית גם בעת שיחות טלפוניות ויש לזכור כי הטלפון עלול להיות נתון להאזנה מצד בן/בת הזוג.

הוכחות אלה עשויות להיות רלוונטית הן לצורך הוכחת בגידה אם הייתה, הן במקרה של התעללות נפשית או גופנית והן במקרה של מחלוקת על אחזקת הילדים.

יש לצלם תלושי שכר של שני בני הזוג, תדפיסי בנק, הסכמי רכישה, תדפיסי יתרות חסכונות וקרנות פנסיה, קופות גמל, דפי פירוט כרטיסי אשראי, וכל מסמך שיש בו להעיד על זכות ברכוש.
כל עוד בני זוג נשואים, מחצית הרכוש עוברת לבן/בת הזוג, אלא אם קבעת אחרת בצוואה. מומלץ איפוא לערוך צוואה ואף במקרה הצורך לשנות את שמות המוטבים בפוליסת ביטוח חיים.

ישנם הבדלים מהותיים בהכרעתם של בתי המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים לעניין גובה המזונות וחלוקת הרכוש, ולכן יש לבחון את מכלול הנסיבות טרם הגשת התביעה . לעיתים יש לפצל את התביעות על מנת לזכות בסעד מסוים ולשם כך יש לבחור בערכאה המתאימה להגשת התביעה. האסטרטגיה והתכנון המוקדם יכולים בהחלט לעשות את ההבדל.

זף, יפרח ושות' משרד עורכי דין
מומחים למניעה, ניהול ופתרון של סכסוכים משפחתיים.
לייעוץ טלפוני ראשוני ללא עלות חייגו:
 03-613-2339 או לחצו כאן

זף, יפרח ושות' משרד עורכי דין
מומחים למניעה, ניהול ופתרון של סכסוכים משפחתיים.
לייעוץ טלפוני ראשוני ללא עלות חייגו:  03-613-2339 או לחצו כאן

אין לראות במידע זה כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי. הוראות החוק והפסיקה הן הקובעות בכל מקרה של אי התאמה ביניהם לבין האמור. כל המסתמך על המידע המוצג, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.

 כל הזכויות שמורות לצבי זף ושות'  ©

אתר: נמרוד אלישר Neompro

דף הבית | תקנון האתר ופרטיות