מהם "גירושין בשיתוף פעולה"?

אנו מצויים כיום בעידן חדש ברבים מתחומי החיים. עידן חדש זה לא פסח גם על הליכי גירושין בישראל.
למרבה הצער, שיעור הגירושין הולך וגדל, ואם בעבר דיברו על גירושין בקרב שליש מהזוגות הנשואים, מתברר שהיום מדובר על שיעור גבוה יותר.
עדיין, כאשר מחליטים על פירוק החבילה, אסור לשכוח שיש ילדים בתווך, ושהחיים נמשכים גם לאחר מאבק הגירושין והפרידה.
זוגות רבים מעדיפים שלא לנהל מאבקים מיותרים, ממושכים ויקרים בבתי המשפט ופונים להליכים חלופיים אשר עיקרם הינם גישור, הידברות, מו"מ והגעה להסכם פרידה באופן שממזער את הנזקים לילדים ומאפשר לבני הזוג לפתוח בחיים חדשים.
סוג מסויים של הליכי גישור מכונה "גירושין בשיתוף פעולה". מדובר בדרך ספציפית המאפשרת לבני הזוג לסיים את הנישואין בצורה מכובדת. במסגרת הליך שכזה מגבשים בני הזוג בליווי צוות מקצועי רב-תחומי הסכם גירושין ממצה, אשר נותן מענה לכלל צורכי בני הזוג ולצורכי הילדים כדי לפתוח בחיים חדשים לאחר הפרידה.

יתרון חשוב של התהליך הוא שבני הזוג נמנעים מלהילחם אחד נגד השני בבתי משפט ומתחייבים להשתתף בתהליך אנושי ומכבד, אשר בסופו מושגת הסכמה לטובת כלל הצדדים.
מאפיין יחודי בתהליך זה הינו, שכל אחד מבני הזוג מיוצג ע"י עו"ד, ושני עורכי הדין מחוייבים לשתף בניהם פעולה על מנת לסייע לצדדיים להגיע להסכמות.
נפרט עתה את המאפיינים המיוחדים רק להליך זה:

כל אחד מבני הזוג מלווה ע"י פסיכולוג או מטפל משפחתי שעוזר לבן הזוג לבנות תוכנית הורית, ליצור תיאום הורי עם ההורה השני והכל לטובת הילדים.
מעבר לכך, הצדדים מלווים ע"י מומחה כלכלי כגון רו"ח וכיוצא בזה, אשר מסייע ומייעץ בעניין הפיננסי, בחלוקה הוגנת של הרכוש, בתכנון כלכלת המשפחה לאחר הפרידה ובתכנון צורכי בני הזוג והילדים.
בנוסף ממונה מומחה ילדים אשר מסייע לכל הצוות, נפגש עם הילדים בפרטיות ומסייע להם לבטא רגשותיהם ומביא את קולם וצורכיהם לתהליך ולצורך מקסימום התחשבות בהם.
אין ספק שהליך מעין זה יכול להוות מענה חלופי לזוגות שלא חפצים במלחמות יקרות ומיותרות בבתי משפט ושואפים להגיע לסיום הנישואין הצופה פני עתיד, וזאת למרות הקשיים הרבים שטמונים בפרידה.

משרדנו מתמחה במתן ייעוץ וליווי משפטי ומסייע להליכי גירושין בשיתוף פעולה ככל וניתן, נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת.

זף, יפרח ושות' משרד עורכי דין
מומחים למניעה, ניהול ופתרון של סכסוכים משפחתיים.
לייעוץ טלפוני ראשוני ללא עלות חייגו:
 03-613-2339 או לחצו כאן

זף, יפרח ושות' משרד עורכי דין
מומחים למניעה, ניהול ופתרון של סכסוכים משפחתיים.
לייעוץ טלפוני ראשוני ללא עלות חייגו:  03-613-2339 או לחצו כאן

אין לראות במידע זה כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי. הוראות החוק והפסיקה הן הקובעות בכל מקרה של אי התאמה ביניהם לבין האמור. כל המסתמך על המידע המוצג, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.

 כל הזכויות שמורות לצבי זף ושות'  ©

אתר: נמרוד אלישר Neompro

דף הבית | תקנון האתר ופרטיות