החיים נוהגים להפתיע אותנו. אף אדם לא חושב שביום מן הימים הוא עלול למצוא את עצמו בהליך גירושין. לא כך אנו מדמיינים את חיינו. לכן, חשוב שברגע האמת יהיו לכם כל הידע והכלים להתמודד עם העניין, ולשים אותו מאחוריכם מהר ככל האפשר ועל הצד הטוב ביותר.

אם הגעתם לכאן, כנראה שהנכם מתלבטים האם לפתוח בהליך משפטי ומעוניינים לקבל מידע, או שאתם נמצאים בעיצומו של הליך הגירושין וכבר מיוצגים על ידי עורכי דין – אך אתם מעוניינים לשמוע חוות דעת נוספת.
חשוב שתדעו, כי אין מי שמבין את הקושי והמורכבות שבהליך הגירושין, יותר מעורכי הדין המומחים לכך. מורכבות החוקים בישראל, כמו גם זכויותיכם וחובותיכם כלפי בן הזוג והילדים, עלולים להיות מרתיעים. לשם כך בדיוק אנחנו כאן.

חשוב לזכור: לא כל מקרי הגירושין זהים.
כשאתם מתחילים תהליך גירושין, המשפחה והחברים מתייצבים לימינכם. זה דבר חיובי ומחזק, אך אל לכם ליישם עצות של קרוביכם, או של אנשים שעברו בדיוק את "אותו סיפור" – אלה עלולים לגרום לכם נזק בלתי הפיך. זכרו: כל מקרה גירושין לגופו, וקיימת חשיבות רבה לנסיבות הספציפיות של כל מקרה ומקרה. לכן, אין די בהבנת החוק היבש כפי שהוא מופיע בספר החוקים. בכל מקרה גירושין יש לתור אחר הפתרון הספציפי לכל מקרה, ולהתאימו למעורבים. המצב החוקי בישראל הנו מורכב למדי: ישנם שני בתי משפט שונים המחזיקים בסמכות מקבילה בתחום זה, לצד ריבוי חוקים, דינים והלכות משפטיות, אשר לא אחת עומדים בסתירה גמורה זה לזה. התביעות נידונות בשתי ערכאות שונות – בית המשפט לענייני משפחה, או בבית הדין הרבני (אשר לו סמכות ייחודית ובלעדית בעניין הגט עצמו). הליך הגירושין עלול למצוא אתכם לא מוכנים. לכן חשוב להיעזר בייעוץ משפטי מקצועי לאורך כל הדרך.

הצעד הבא – בחירת עורך דין.
השיקול העיקרי בבחירת עורך דין המתאים לכם בדיוק, טמון לא רק בניסיון וגודל המשרד, אלא בחיבור שלכם איתו ועם האסטרטגיה שבה הוא מציע לנקוט בעניינכם. כמו בכל הליך רגשי בחייכם, הכימיה וההבנה ההדדית חשובות לאין ערוך. רצוי לקיים פגישת יעוץ ראשונית עם עורך הדין, בה מציגים לפניו את הבעיה ואת כל הפרטים העיקריים, כך שהוא יוכל לבחור עבורכם את הפתרון המתאים ביותר מבחינה משפטית. בפגישה זו ניתן להבין האם יש לכם כימיה טובה עם עורך הדין, והאם אתם סומכים עליו ועל כוונתו להעניק לכם שירות מעולה.

הניחו לעצות, בדקו בעצמכם.
בחירת משרד עורכי דין רק בשל המלצה שקיבלתם ולא בשל בדיקה מדוקדקת שלכם, יכולה להסתיים במפח נפש ובחוסר התאמה לכם ולמקרה האישי שלכם. משרדי עורכי הדין הגדולים עלולים להטעות אתכם, כיוון שמי שיעסוק על בסיס יומיומי בתיק, הוא למעשה עורך דין זוטר או מתמחה. לעומת זאת, משרד קטן ואינטימי יכול להבטיח לכם את השירות האופטימלי ולהביא לכם את התוצאות המיוחלות. בחירת עורך דין לטיפול בעניינים משפחתיים היא בחירה חשובה ובעלת השפעות משמעותיות לגבי המשך החיים. לכן, חשוב לעשות מאמץ ולבחור בעורך הדין הטוב ביותר בשבילכם, שיתאים לכם מכל בחינה אפשרית וידאג לאינטרסים שלכם.

זף, יפרח ושות' משרד עורכי דין
מומחים למניעה, ניהול ופתרון של סכסוכים משפחתיים.
לייעוץ טלפוני ראשוני ללא עלות חייגו:
 03-613-2339 או לחצו כאן

זף, יפרח ושות' משרד עורכי דין
מומחים למניעה, ניהול ופתרון של סכסוכים משפחתיים.
לייעוץ טלפוני ראשוני ללא עלות חייגו:  03-613-2339 או לחצו כאן

אין לראות במידע זה כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי. הוראות החוק והפסיקה הן הקובעות בכל מקרה של אי התאמה ביניהם לבין האמור. כל המסתמך על המידע המוצג, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.

 כל הזכויות שמורות לצבי זף ושות'  ©

אתר: נמרוד אלישר Neompro

דף הבית | תקנון האתר ופרטיות