ענף ההייטק בישראל מהווה מנוע צמיחה משמעותי למשק המקומי, ומגלגל סך של עשרות מיליארדי דולרים בכל שנה. בישראל למעלה מ- 260 אלף עובדים בענף ההייטק, כאשר תחום זה נחשב לתחום מאוד מבוקש למחפשי העבודה וזאת בעיקר בשל השכר הגבוהה ותנאי השכר הטובים ששוק זה מציע. אך אליה וקוץ בה, אנשי ההייטק עובדים שעות מרובות, לרוב טסים לחו"ל מספר רב של פעמים בשנה, והדבר עלול להשפיע על הזוגיות וחיי המשפחה של אנשי ההייטק, ולכן ישנם לדאבון הלב מספר רב של מתגרשים מתחום ההייטק.

בנוסף, כידוע, שוק ההייטק מאופיין בתנודות קיצוניות ובלתי צפויות העלולות לגרום להשפעה קיצונית גם על עושרו של איש ההייטק ומשפחתו. לדוגמא, איש הייטק יכול לעבוד במשך שנים, לפתח סטארטאפ ולהרוויח שכר זעום, ובן לילה לעשות "אקזיט" מדהים ולהפוך לאיש עשיר מאוד. מקרה פחות קיצוני, אך עדיין משמעותי, הינו מקרה של קידום של ממש והעלאה משמעותית בשכר, מעבר לארץ אחרת לצורך ביצוע תפקיד, או מעבר לתפקיד אחר הכולל נסיעות מרובות לחו"ל אשר עלול להשפיע על חיי המשפחה. מנגד, יכול לקרות מצב שהחברה תחליט בן לילה על הפסקת פעילות ואיש ההייטק ימצא את עצמו מחוסר עבודה.

בשל כל אותם מאפיינים מיוחדים של אנשי הייטק, הרי שלעיתים קרובות עולים על שרטון נישואי איש ההייטק, ואו-אז נשאלת השאלה הקריטית כיצד יחולק הרכוש הבלתי מוחשי בין הצדדים. להמחשה: אם הגירושין יתרחשו עכשיו, ובן הזוג שעובד בהייטק יזכה כתוצאה מ"אקזיט" בסכום דמיוני בעוד שנתיים – מה יהא חלקו של בן הזוג שכבר התגרש? וקיימות דוגמאות רבות נוספות למורכבויות מעין אלו.

מורכבות הטיפול בתיקי גירושין של אנשי הייטק נובעת גם מחוזי ההעסקה של אנשי ההייטק שהם מורכבים ויכולים לכלול מערך תמריצים מורכב, דרכי תגמול שונות, זכויות באופציות, אופציות סמויות ועוד. רק עו"ד המבין את אופיים המיוחד של העוסקים בענף ההייטק ואת משמעות חוזי ההעסקה ומערך התמריצים יכול להשיג ללקוח שלו יתרון משמעותי בהליכי הגירושין. למשרדנו מומחיות מיוחדת בתחום זה. כאשר מגיע למשרדנו תיק גירושין כשאחד מהצדדים הינו עובד בענף ההייטק, נבחן את כל הפרמטרים, תוך שימת דגש על נכסי הקריירה והבנת מורכבותם, רק אז נחליט כיצד לפעול ובאילו צעדים לנקוט, ע"מ למנוע תשלומי יתר ו/או תשלומי חסר.

קיבל חצי מיליון שקל כמענק פרישה - ולא יצטרך להתחלק עם גרושתו
לקוח משרדנו, מהנדס בחברת הייטק טען כי לא כל הנכסים הכספיים חייבים להתחלק באופן שווה בין בני זוג שהתגרשו, גם אם הם מושפעים מהתקופה בה הם היו נשואים.  בית הדין הרבני בחיפה קיבל את עמדתנו - לכתבה לחצו כאן

זף, יפרח ושות' משרד עורכי דין
מומחים למניעה, ניהול ופתרון של סכסוכים משפחתיים.
לייעוץ טלפוני ראשוני ללא עלות חייגו:
 03-613-2339 או לחצו כאן

זף, יפרח ושות' משרד עורכי דין
מומחים למניעה, ניהול ופתרון של סכסוכים משפחתיים.
לייעוץ טלפוני ראשוני ללא עלות חייגו:  03-613-2339 או לחצו כאן

אין לראות במידע זה כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי. הוראות החוק והפסיקה הן הקובעות בכל מקרה של אי התאמה ביניהם לבין האמור. כל המסתמך על המידע המוצג, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.

 כל הזכויות שמורות לצבי זף ושות'  ©

אתר: נמרוד אלישר Neompro

דף הבית | תקנון האתר ופרטיות