החיים לעיתים מזמנים לנו הפתעות, חלקן נעימות יותר וחלקן נעימות פחות.

סב קשיש שעקב מצבו הבריאותי או הנפשי איבד את יכולתו לנהל את ענייניו. אשה צעירה שעקב תאונת דרכים מאשופזת במצב של "צמח" ויש לקבל החלטות גורליות לגבי מצבה הרפואי. אח צעיר שעקב מחלת נפש שהתפרצה מתחיל למכור את כל רכושו בנזיד עדשים, לחתום על עיסקאות דמיוניות במיליוני שקלים וכפסע בינו לבין איבוד כל רכושו והכנסת משפחתו לסחרור…

כל אלה הם מקרים שקורים באמת באופן יומיומי, והמשפט מאפשר ונותן לנו כלים כיצד להתמודד איתם ולסייע לאנשים ברגעי המשבר הקשים הללו.

משרדנו עוסק ומטפל במקרים של אפוטרופסות ל-"פסול דין" (אדם שמחמת מחלת נפש או ליקוי בשכלו  אינו מסוגל לדאוג לענייני) וגם במקרי אפוטרופסות לאדם שאינו יכול, דרך קבע או דרך ארעי, לדאוג לענייניו, כולם או מקצתם, ואין מי שמוסמך ומוכן לדאוג להם במקומו.

האפוטרופסות במהותה הנה הזכות והחובה להגן, לדאוג לצרכים, לנהוג במסירות ולנהל את העניינים של  אדם אחר שאינו יכול, דרך קבע או דרך ארעי, לדאוג לענייניו, כולם או מקצתם. במילוי תפקידיו חייב האפוטרופוס לנהוג לטובת החסוי כדרך שאדם מסור היה נוהג בנסיבות העניין. האפוטרופוס מוסמך לעשות כל הדרוש למילוי תפקידיו, ברם בפעולות מסוימות (ראה פירוט בסעיף 47 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות) אין הוא מוסמך לייצג את החסוי מבלי שבית המשפט אישרן מראש. כמו כן אין הוא מוסמך לייצג את החסוי ובפעולות משפטיות שיש בהן ניגוד אינטרסים בין החסוי לאפוטרופוס מבלי שבית המשפט אישרן מראש (ראה פירוט בסעיף 48 לחוק).

ישנם מספר סוגים של אפוטרופוס:

  1. אפוטרופוס לגוף ולרכוש
  2. אפוטרופוס לרכוש בלבד
  3. אופוטרופוס לגוף בלבד
  4. אפוטרופוס לדין

משרדנו מסייע רבות לאנשים שנקלעו לאחד המצבים המחייבים מינוי אפוטרופוס ולבני משפחותיהם לצלוח את הרגעים הכואבים הללו בחיי המשפחה ולסייע להם בפתרון המורכבויות שנוצרו.

זף, יפרח ושות' משרד עורכי דין
מומחים למניעה, ניהול ופתרון של סכסוכים משפחתיים.
לייעוץ טלפוני ראשוני ללא עלות חייגו:
 03-613-2339 או לחצו כאן

זף, יפרח ושות' משרד עורכי דין
מומחים למניעה, ניהול ופתרון של סכסוכים משפחתיים.
לייעוץ טלפוני ראשוני ללא עלות חייגו:  03-613-2339 או לחצו כאן

אין לראות במידע זה כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי. הוראות החוק והפסיקה הן הקובעות בכל מקרה של אי התאמה ביניהם לבין האמור. כל המסתמך על המידע המוצג, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.

 כל הזכויות שמורות לצבי זף ושות'  ©

אתר: נמרוד אלישר Neompro

דף הבית | תקנון האתר ופרטיות